MODEL YAPIMI

Kendi bünyemiz içerisinde oluşturulan modern modelhane ve model depoları ile model yapımı, bakımı ve revizyonları Dökümhanemizin oldukça iddialı olduğu alanlardan biridir.

Modelhane Bölümümüz, döküm öncesinde kullanılacak olan modelin ve aksamlarının planlanmasını ve üretimini en son CAD / CAM teknolojilerini kullanarak gerçekleştirir.  

Döküm öncesi planlamalarında Magma, Nova Cast, NovaFlow&Solid™ CV  gibi programlar kullanarak hem model hem de döküm aşaması için gerekli ilk simülasyonları gerçekleştirilir, bu sayede optimal kalıplama ve sonrasındaki aşamalar için en ekonomik üretim şekli belirlenir, model planlaması başlar.

Modeller dizaynlarına bağlı olarak, işleme merkezlerimizde veya geleneksel model imalat teknikleri kullanılarak hazırlanmaktadır.

Modelhanemiz de, yine Dirinler Grup Şirketleri üretimi olan 3 eksenli ve 5 eksenli CNC tezgâhları, model ölçümleme cihazlarının yanı sıra, ahşap, strafor ve araldit malzemeden üretilebilecek modeller için gerekli her tür donanım mevcuttur.

Müşteri talepleri doğrultusunda metal malzemelerden de model üretimi yapılabilir.

Dökümhanemiz, model yapım kapasitesi açısından bakıldığında, modern  üretim  ve depolama teknikleri ile şehrimizde ve ülkemizdeki öncü Modelhanelerden birine sahiptir.